Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна підтримка
українського експорту
Укр | Eng | Рус
Лівія
Перелік країн
Контакти диппредставництв
Довідка про країну
Економічне співробітництво

Огляд економіки

Торговельно-економічні відносини

Торговельні обмеження

Кон’юнктура ринків
Товарообіг з Україною

Дані країни перебування

Дані Держкомстату

Торгівля послугами

Правові питання

Угоди з Україною

Законодавство країни перебування

Міжурядова комісія

Про МК та її склад

Пошук партнера

Комерційні пропозиції від фірм в країні перебування

Торги/тендери в країні перебування

Міжнародні бізнес-події

Інвестиційне співробітництво

Аналіз інвестиційного співробітництва

Галузеві об’єднання
Корисні посилання
Відгуки про Портал
УКРАВТОПРОМ, Асоціація автовиробників України
«Асоціація підтримує створення порталу вітчизняних експортерів у мережі Інтернет, що безумовно буде сприяти поширенню конкурентоспроможної продукції українського виробництва на міжнародній арені»

Украинские нефтепродукты
Економічні новини
29.10.09 - Богдан Данилишин провів робочу зустріч з представниками Ради бізнесменів Лівії

Богдан Данилишин провів робочу зустріч з представниками Ради бізнесменів Лівії


27 жовтня 2009 року Міністр економіки Богдан Данилишин провів робочу зустріч з представниками Ради бізнесменів Лівії.
 
Участь у зустрічі з української сторони  взяли заступник Міністра економіки України Наталія Бойцун, Начальник відділу ТЕЗ з країнами Африки Тимур Таштанов, представники Мінекономіки. З лівійської сторони - Голова правління Ради бізнесменів Лівії Ібрагім Хафіз Аль-Омрані, Голова комісії Ради із співробітництва з Україною Абдель Насер Башир Бен Нафа, а також члени Ради бізнесменів Лівії.
 
Учасники перемовин обговорили питання щодо активізації двосторонньої співпраці між Україною та Лівією, насамперед, в інвестиційній сфері.
 
На початку зустрічі керівник економічного відомства привітав у Міністерстві економіки України представників ділових кіл Лівійської Джамагирії, наголосивши,що Україна вважає її провідною державою на Африканському континенті, з репутацією ключового центру ділової активності в арабському та мусульманському світі, на світовій арені.
 
В ході конструктивного діалогу сторони відзначили, що головним напрямом двосторонньої співпраці є виведення українсько-лівійської співпраці на якісно новий рівень, відновлення та примноження виробничих зв\\\\\\\'язків між підприємствами та компаніями різних галузей економіки на взаємовигідній і рівноправній основі.
 
Богдан Данилишин з приємністю відзначив, що незважаючи на загальносвітову  негативну тенденцію падіння обсягів торговельних операцій, спричинених світовою фінансовою кризою, обсяг торгівлі між Україною та Лівією в першому півріччі 2009 року, у порівнянні з аналогічним періодом 2008 року, збільшився майже у 2 рази та склав 73,5 млн. дол. США.
 
Зокрема, за 8 місяців 2009 року загальний обсяг торгівлі товарами між Україною і Лівією збільшився на 66% та становив 108,9 млн. дол. США та складався з статей експорту (198,9 млн. дол. США): зернові культури – 41,3% (зростання на 63,6%), чорні метали – 39,9%, (зростання 44,3%), літальні апарати – 15%, (зростання у 24 рази), у той час як імпорт всього 48,5 тис. дол. США – товари в портах.
 
Перспективними галузями співпраці, за словами керівника економічного відомства, є авіація, енергетичні ресурси, сільське господарство, розбудова інфраструктури, будівництво тощо.
 
Богдан Данилишин висловив переконання, що українські сучасні технології і висококваліфіковані кадри у сукупності із лівійськими інвестиційними можливостями створюють надзвичайно сприятливий клімат для реалізації двосторонніх проектів як на територіях двох країн, так і в інших країнах Африки.
 
Перші зрушення вже помітні – у 2008 році у Києві зареєстровано представництво Лівійського Африканського інвестиційного фонду,  реалізовуватиметься низка торговельних та інвестиційних проектів.
 
Міністр економіки наголосив, що Україна підтримує ініціативу Джамагирії виступати у якості своєрідних «воріт» на Африканському континенті для виходу українських компаній на африканські ринки. Також, за словами Міністра, ринки України відкриті для різноманітних лівійських товарів і ми готові розглянути ваші пропозиції  та сприяти їх реалізації.
 
Зокрема, взаємовигідним є обмін продукцією сільськогосподарської сфери. Українські зернові, рослинна олія та інша продукція, лівійські цитрусові, горіхи, оливки та інші екзотичні рослинні продукти зможуть  посісти чільне місце у взаємних поставках між країнами.
 
Серед  спільних інвестиційних проектів у агропромисловій сфері, Богдан Данилишин відзначив проекти з комплексу рослинництва на 100 тис. гектарів з вирощування зернових на території України для потреб Лівії, а також з будівництва в Україні молочнотоварного комплексу на 3300 корів.
 
В ході перемовин відзначалося, що Україна також зацікавлена в імпорті з Лівії енергетичних ресурсів.
 
У цьому контексті керівник економічного відомства наголосив, що Лівія, маючи значні поклади нафти і газу, прагне розвивати також альтернативну енергетику, зокрема, ядерну. Наявний науковий, технічний та виробничий потенціал України у сфері атомної енергетики та машинобудівної промисловості створюють додаткові сприятливі умови для започаткування українсько-лівійського співробітництва в галузі атомної енергетики, зокрема, шляхом участі українських науково-виробничих та промислових установ і підприємств у проектуванні, будівництві і модернізації атомних електростанцій на території Лівії.
 
Учасники зустрічі також надали великого значення розвитку співпраці у культурно-гуманітарній і освітянський галузях.
 
На закінчення зустрічі Богдан Данилишин запевнив лівійських гостей, що Уряд України цілковито налаштований на понадальше сприяння розвитку двосторонніх відносин, з метою забезпечення відчутних взаємовигідних результатів для обох держав у сферах, що становлять взаємну зацікавленість.
 
В свою чергу, представники лівійської делегації висловили сподівання, що їхній візит в Україну не лише підтвердить високий рівень взаємодії та довіри між Україною та Лівією, але й розширить діапазон спілкування, надасть нового імпульсу процесу активізації двостороннього економічного співробітництва.
 


Подібна інформація про інші країни  
Інші документи по цій країні  
Будівництво Валюта Географічне розташування Державний устрій Довідкова інформація Економічне співробітництво Економічні новини Енергоносії Законодавство у сфері ЗЕД Захист внутрішнього ринку ЗЕД Інвестиції Інше машинобудування Інші послуги Кон’юнктура ринків Макроекономічні показники Митно-тарифне регулювання Міжурядова комісія Населення Національна символіка Святкові дні Товари агропромислового комплексу Товари деревообробної промисловості Товари фармацевтичної промисловості Точне машинобудування Транспорт

 
Підписка на оновлення  

Українські експортери
ДИСКАВЕРИ БУРОВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (УКРАИНА), ООО
ул. Яворницкого, 41, г. Стрий, Львовская обл.
НЕПТУН, ООО
3-ий пер. Шевченка, 3, с. Б. Дальник, Беляевский район, Одесская область
КРАСОТА И ЗДОРОВЬЕ, ООО
ул. Сомовская, 12 Б, Харьков
КРИСТАЛЛ, ВИННИЦКИЙ ЗАВОД, ДП
ул. 600-летия, 21, г. Винница
Експортоспроможна продукція
KSG АGRO, ХОЛДИНГ
Туши и полутуши свиные

ТЕХНОТОН-ЛУГАНСК, ООО
Нить полипропиленовая мультифиламентная

КАЛИБР, ООО
Болты

Комерційні пропозиції
ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПАНІЯ "БАЄР АФЛАК"
Компанія зацікавлена в реалізації фармацевтичної прощукції в Україні

DOMESTAV, LTD.
Компанія зацікавлена в експорті ламелей для каркасу ліжка зі смереки, ялини, сосни, тополі або вільхи. ...

MIVINA S.R.O.
MIVINA s.r.o. зацікавлена в поставках з України: сантехніки, керамічної плитки, покрівельних матеріалів, ...

Тендери за кордоном
Бововняний очіс
Security Paper Mill India

Відбор компаній для проведення незалежних сертифікації та інспектування прибережних проектів
Oil and Natural Gas Corporation Ltd.

Аукціон на право користування надрами родовища кам'яного вугілля "Ташкумирське"
Держкомітет промисловості, енергетики та надрокористування Киргизької республіки